دانشکده مهندسی برق (کنترل- قدرت)

 به وب ‌سایت دانشکده مهندسی برق- کنترل و قدرت دانشگاه شهید بهشتی خوش‌آمدید.
این دانشكده در سال 1349 با عنوان مركز آموزشهاي تخصصي برق درحوزه انتقال و توزيع برق و با هدف ارائه آموزشهاي كاربردي و تخصصی به کارکنان صنعت برق کشور بنیان گذاری شد و با اتّکا به اندوخته نیم قرن تجربه در حوزه های دانشی و تخصصی و با گسترش و ارتقای ماموریتهای آموزشي و پژوهشي خود ابتدا به دانشكده مهندسي برق و کامپیوتر دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور ارتقا یافته و پس از ادغام با دانشگاه شهید بهشتی به دانشکده مهندسی برق (کنترل و قدرت) پردیس فنی مهندسی شهيد عباسپور تغییر نام یافت.
این دانشکده علاوه بر فعالیتهای آکادمیک در عرصه های علمی و پژوهشی و در مرزهای دانش،  از نظر تخصصی و کاربردی در حل مسائل و مشکلات صنعت برق کشور حضوری شایسته داشته و دارد. به سبب همین ویژگی ها و توانمندی­های خاص اعضای هیات علمی، ساختار آموزشی، آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی این دانشکده نیز دارای تفاوت اساسی در مقایسه با سایر دانشکده های مهندسی برق دانشگاههای کشور است. بر این اساس، این دانشکده توانسته است ضمن حركت در مرزهاي دانش، آموزش­ها و پژوهش­هاي كاربردي مورد نياز صنعت برق كشور را با بالاترين استانداردهاي آموزشي ارائه داده و کارشناسان و متخصصان شایسته ای را به بخش هاي مختلف صنعت برق كشور تحویل دهد که در مسئولیت­های مختلف فنی و مديريتي مشغول ارائه خدمت به کشور مي­باشند. اعضای هیات علمی و کارشناسان این دانشکده بعنوان اصلی ترین سرمایه های آن، ضمن برخورداری از بالاترين استانداردهاي آموزشي و تخصصی و حضور فعال در مجامع بین المللی، از تجربيات بالای صنعتي برخوردار بوده و مشارکتی فعال در پروژه­هاي مختلف صنعت برق کشور را به نمایش گذاشته اند. اين دانشكده در سه سطح آکادمیک كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتراي تخصصي در گرايش­هاي مختلف مورد نياز صنعت (بویژه قدرت و کنترل) پذیرش دانشجو داشته و با تکیه بر امکانات آزمایشگاهی و کارگاه های تخصصی و توانمندی‌ اساتید مجرّب و دانشجویان پرتلاش خود، در تلاش است تا با راه اندازی مراکز تحقیقاتی با همکاری مشترک سازمانها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی معتبر داخلی و بین المللی، اقدام به طراحی برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی در قالب دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشترک، برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی، تبادل استاد و دانشجو، و نیز اجرای دوره های تخصصی نماید.
اینجانب و همکارانم در دانشکده مهندسی برق (کنترل و قدرت) پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور، همچون گذشته و با امید به آینده­ای درخشان، تمامی تلاش خود را معطوف به پرورش و شکوفائی استعدادهای جوانان دانش پژوه و پرتلاش این مرز و بوم و در جهت پیشرفت و تعالی میهن اسلامی خواهیم ­نمود .

                                                                        محمدرضا آقامحمدی